Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

12η Αγωνιστική: Σκόντα Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-1

Σε ένα αγώνα που μοιάζει με μαγική εικόνα, ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ μας, κατάφερε να χάσει από μια Ξάνθη που ήταν άσχημη στο 1ο ημίχρονο & μέτρια στο 2ο. Ευτύχησε να προηγηθεί στη πρώτη της επίσκεψη στα καρέ της ομάδας μας & αφού είχαν ήδη προηγηθεί καλές φάσεις από τη μεριά μας. Η ομάδα δεν πτοήθηκε, ισοφάρισε πετυχαίνοντας το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής, πίεσε & έχασε & άλλες καλές ευκαιρίες έχοντας σχεδον διπλάσιες τελικές από τον αντίπαλο. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδας μας δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο, χάνοντας παρόλα αυτά σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσει & κάπως έτσι η θρακιώτικη ομάδα πήρε δικαιολογημένα τη νίκη με το σχετικά ευρύ 3-1 απογοητεύοντας τους οπαδούς της που ταξίδεψαν μέχρι τη μακρινή Ξάνθη. Θεωρούμε πάντως ότι η ομάδα μας έχει τα κότσια να προσπεράσει την άσχημη αυτή ανάπαυλα κάνοντας μάλιστα την αρχή από το επόμενο εκτός έδρας αγώνα στη Τρίπολη.

Υ.Γ: Όσο αφορά την απάντηση της παε στην ανακοίνωση μας για το ζήτημα των προσκλήσεων στο Περιστέρι οφείλουμε να παραδεχθούμε & να δημοσιοποιήσουμε πως πράγματι δεν ενημερώσαμε κανέναν από τη παε πως θα μεταβούμε στο Περιστέρι με οργανωμένη εκδρομή ακόμη & όταν μας τηλεφώνησαν & μας ρώτησαν σχετικά με αυτό. Ένας από τους βασικούς λόγους που δεν τους ενημερώσαμε ήταν γιατί μέχρι τη τελευταία στιγμή δεν γνωρίζαμε αν θα συγκεντρώνονταν το απαιτούμενο ποσό για τη ναύλωση του πούλμαν. Βέβαια εάν τελικά δεν ξεκινούσε το πούλμαν πολλοί από εμάς θα μετέβαιναν στο Περιστέρι με τα ιδιωτικά μας οχήματα, όπως άλλωστε συμβαίνει στους περισσότερους εκτός έδρας αγώνες από δεκάδες φίλους αλλά & οργανωμένους & μη οπαδούς της ομάδας μας. Ακόμη & σε αυτή τη περίπτωση όμως οι προσκλήσεις προορίζονταν για τα μέλη των Warriors που θα εξέδραμαν με τα δικά τους αυτοκίνητα.