Πέμπτη 19 Φεβρουαρίου 2015

21η αγωνιστική: Π.α.ο.κ - Παναιτωλικός 1-2

Την μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του πανηγύρισε ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ μας μέσα στην τούμπα με σκορ 1-2 επί του Πάοκ. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ έκανε μια μεγάλη εμφάνιση και προηγήθηκε με 0-1 με πέναλτυ του Αντρέ Άλβες στο 7'. Στην συνέχεια ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ συνέχισε την καλή του εμφάνιση χάνοντας 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά κυρίως αμυντικά και απειλήθηκε ελάχιστα από τον μέτριο Πάοκ. Στο 73' λεπτό ο Πάοκ κατάφερε να κάνει το 1-1 αλλά ως εκεί. Μετά το 1-1 ο Πάοκ κατέβασε στροφές. Στο 84' ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να κάνει το 1-2, αλλά ο Ιτάνζ έσωσε τον ΠΑΟΚ από ένα τρομερό αυτογκόλ. Και ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελειώσει ισόπαλο ήρθε ο Αντρέ Άλβες στις καθυστερήσεις και στην αντεπίθεση έκανε το 1-2 στέλντοντας τους 100-130 περίπου οπαδούς μας που βρίσκονταν στην θύρα 8 της τούμπας στα ουράνια και στους ξέφρενους πανηγυρισμούς.